نشست مشترک نماینده مردم‌زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار شهرستان و معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان  ، مسئول ایمنی راه های اداره کل راهداری استان کرمان ، روسای ادارات راهدای و راه و شهرسازی در فرمانداری کوهبنان برگزار شد.

در ابتدای این نشست عفت شریعتی کوهبنانی گفت: یکی از دغدغه های مسئولین و مردم کوهبنان احداث جاده ارتباطی کوهبنان به زرند است که حدود ۱۰ سال از عملیات اجرایی آن سپری شده است.

وی خاطر نشان کرد: کیفیت بالا و استاندار بودن راه های ارتباطی باعث رغبت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری و در نهایت رونق و توسعه می شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: طی دو سال گذشته از طریق حضوری ، تلفنی و مکاتبه در سطح کشور و استان پیگیر احداث جاده کوهبنان به زرند بودیم که در نهایت در سفر ریاست محترم جمهوری با عنایت ویژه استاندار دیار کریمان ۳۵۰ میلیارد تومان جهت ادامه کار این جاده مصوب شد.

وی تاکید کرد: کوهبنان از جمله نقاط گردشگری در شمال استان کرمان است که همه ساله پذیرای هزاران مسافر و گردشکر از جای جای کشور و جهان می باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی اقتصاد و گردشگری کوهبنان رونق می گیرد که جاده های ارتباطی و خدمات بین راهی از کیفیت بالا برخوردار باشد.

وی خطاب به مسئولین راهداری ابراز داشت : به منظور کاهش خسارات مالی ، جرحی و فوتی بایستی علائم رانندگی به درستی نصب شود و در ادامه خط کشی جاده ها به موقع صورت گیرد که این مهم در کاهش تصادفات اثر گذار است.

شریعتی کوهبنانی گفت: با مساعدت فرماندار شهرستان به جدیت دنبال جذب بودجه جهت احداث ، بهسازی و آسفالت راه هایی روستایی در کوهبنان و بخش طغرالجرد هستیم .

وی ابراز داشت: احداث و آسفالت راه های روستایی تاثیر بسزایی در رفع محرومیت ،  ارتقای شاخصه های توسعه روستاها ، سرمایه گذاری و مهاجرت معکوس خواهد داشت.
........

در ادامه مجید توکلی فرماندار کوهبنان گفت: در بحث حوزه راه ها اقداماتی در دستور کار قرار دارد لذا در صدد هستیم که نسبت به روکش و زیر سازی و آسفالت مسیر ها خصوصا جاده کوهبنان به بخش طغرالجرد اقدام کنیم.

وی ادامه داد: جاده جدید کوهبنان به زرند در حال احداث است که ۳۵ ابنیه بایستی ساخته شود لذا باید از ظرفیت قرارگاه خاتم‌الانبیا برای پیشرفت کار و ساخت پل های بزرگ بهره ببریم.

فرماندار کوهبنان افزود: با همکاری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی پیگیر هستیم که در کنار احداث جاده کوهبنان به زرند استارت باند دوم جاده کوهبنان به زرند هم زده شود تا دغدغه سرمایه گذاران و گردشگران کاسته شود.

وی ضمن تشکر از رئیس و کارکنان راهداری کوهبنان گفت: باید تلاش شود تا آسیب های جاده ها به موقع ترمیم شود که این مهم در کاهش خسارات و افزایش عمر جاده ها موثر است.

توکلی بیان داشت: بایستی از عزیزان راهداری که به صورت شبانه روزی در طول سال خصوصا در فصل سرما و یخبندان تلاش می کنند تشکر کنیم.

وی ابراز داشت: پیگیر روکش آسفالت جاده کوهبنان به طغرالجرد و جاده کوهبنان به ده علی ، رفع نقاط حادثه خیز جاده های روستایی در کوهبنان و بخش طغرالجرد ، احداث جاده های روستایی هزار گز ، نجف آباد ، درب هود ، بیدان خواجه ، روستاهای کوه جور و روستای استاج منتهی به معدن هشونی غربی و.... هستیم .
.....
در پایان مهندس سید حمزه روح الامینی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان  گفت: روکش جاده کوهبنان به پابدانا دچار مشکل جدی است که اقداماتی برای اصلاح و روکش این جاده در دستور کار قرار دارد و بودجه آن تخصیص داده شده که بزودی عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ساختمان اداری راهداری کوهبنان در سال ۹۱ کلنگ‌زنی شده که جا دارد هر چه زودتر تکمیل شود لذا ما آمادگی لازم برای ادامه کار و تکمیل این پروژه را داریم.

روح الامینی بیان داشت: برخی کامیون های حمل زغال و سرب و روی  بدون بار نامه با تن بالا در جاده های شهرستان کوهبنان تردد دارند که مشکلی برای مسیرهای ارتباطی است.

وی ابراز داشت: باند دوم ورودی جاده کوهبنان به سمت یزد تا روستای افزاد از سال ۹۸ کلید خورده که زیر سازی آن انجام شده و با احداث دور برگردان و چند ابنیه در مرحله آسفالت قرار خواهد گرفت.
به نقل از : نامجو کوهبنانی
انتهای پیام ۸۰۰۱۲