رئیس کل دادگستری استان کرمان، گفت: دولت تلاش‌های زیادی برای کمک به تولید و رفع موانع داشته و هماهنگی‌های موجود بین سه قوه نویدبخش رفع مشکلات است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی امروز در شورای اداری شهرستان کوهبنان با اشاره به اینکه معدن از منابع ملی و مربوط به همه مردم است، اظهار داشت: با این وجود اولویت بهره‌برداری و بهره‌مندی از مزایای این معادن از جمله  ایجاد شغل برای جوانان، مربوط به مردم همان منطقه است.

وی با بیان اینکه از قدیم الایام شهر کوهبنان به عنوان شهری فرهنگی شناخته می‌شد و شهرت بام فرهنگی استان برازنده این شهرستان است، گفت: مردم شهرستان کوهبنان در دوران دفاع مقدس و سایر صحنه‌های دفاع از نظام و انقلاب خوش درخشیده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: این شهرستان در حوزه‌های معدنی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و باید از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه اشتغال و اقتصاد هر چه بیشتر منطقه استفاده شود.

وی ظرفیت‌های کشاورزی، باغداری و دامداری را از دیگر مزیت‌های این شهرستان برشمرد و افزود: مسئولان وظیفه دارند که طرح‌های حفظ منابع آب و آبخیزداری را که مورد مطالبه مردم منطقه است را به خوبی اجرایی کنند تا مشکلات کشاورزان، باغداران و دامداران برطرف شود.

حمیدی بیان کرد: در دستگاه قضایی در کنار وظایف ذاتی خود در رسیدگی به پرونده‌ها، رسیدگی به شکایات و احقاق حق مردم، از تمامی ظرفیت‌های خود برای حفظ و ارتقای بهره‌برداری از توانمندی‌های هر منطقه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی حمایت حقوقی و قضایی از بخش تولید، صنعت، معدن و کشاورزی را در اولویت کار خود قرار داده است، گفت: یکی از وظایف دستگاه قضایی حمایت از منابع ملی در معادن است تا افراد سودجو خارج از مقررات و ضوابط قانونی دستبردی به این اموال مردم نزنند زیرا این‌ها سرمایه‌های ملی هستند و باید به درستی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، توجه به مسائل زیست محیطی در بهره‌برداری قانونی از معادن را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر فردی به قصد سوء استفاده به دنبال تعرض و استفاده غیرقانونی از این انفال و منابع عمومی است، قطعاً با برخورد دستگاه قضایی مواجه خواهد شد و در حقیقت این نگاهی حمایتی به انفال و اموال عمومی است.

وی با اشاره به بازدید انجام شده در روز جاری از معدن زغال سنگ خمرود بیان کرد: ناهماهنگی‌های داخلی که منجر به عدم استفاده کامل از ظرفیت‌های موجود می‌شود، باید برطرف شود.

حمیدی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی کنونی باید راه برای جلب سرمایه‌گذاری باز باشد، عنوان کرد: امروز در عرصه‌های مختلف به سرمایه‌گذاران نیاز داریم و مسئولان باید به آنها کمک کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حمایت از تولید بسیار تاکید دارند و این امر در نامگذاری سال‌ها مورد توجه قرار دارد و از این رو مسئولان سه قوه باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند تا از ورود نقدینگی به بازارهای کاذب جلوگیری شود زیرا سرمایه‌گذاران با دلسوزی به دنبال ایجاد اشتغال هستند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات موجود با استعدادها و ظرفیت های موجود قابل رفع است، عنوان کرد: بسیاری از مشکلات صنایع بزرگ استان با دانش بومی و تخصص مهندسان داخلی به نحوی رفع شده که کیفیت قطعات تولید شده بالاتر از نمونه‌های خارجی است و از این رو باید این استعدادها را به خوبی شناخته و آنها را کشف کنیم.

حمیدی با اشاره به اینکه دولت تلاش‌های زیادی برای کمک به تولید و رفع موانع موجود داشته است، افزود: بخشی از مشکلات برطرف شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و هماهنگی‌های موجود بین سه قوه نویدبخش رفع مشکلات است.

وی با تاکید بر اینکه بر مبنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئولان باید جهادگونه اقدام کنند، گفت: مدیران در عملکرد جهادی نباید مقید به زمان اداری بوده و باید مقید به رفع مشکلات مردم باشند و مشکل گشایی از کار مردم باید محور کار کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان، ادامه داد: امروز دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام و مسئولان است و از این رو باید با اقدامات جهادگونه مدیران، روحیه امید در جامعه ارتقاء پیدا کند.