مکان فعلی :

           
اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۸/۲۵

زنگ هفته کتاب و کتابخوانی در کوهبنان به صدا در آمد

با آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مراسم نواختن زنگ کتابخوانی با حضور فرماندار ، اعضای شورای اداری و تامین ، رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، شهردار کوهبنان ، جمعی از دبیران و دانش آموزان در محل دبیرستان دخترانه رسالت شهرستان کوهبنان برگزار شد.

زنگ هفته کتاب و کتابخوانی در کوهبنان به صدا در آمد.

 به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی زنگ گرامی داشت این هفته در شهرستان کوهبنان به صدا در آمد.


با آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مراسم نواختن زنگ کتابخوانی با حضور فرماندار ، اعضای شورای اداری و تامین ، رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، شهردار کوهبنان ، جمعی از دبیران و دانش آموزان در محل دبیرستان دخترانه رسالت شهرستان کوهبنان برگزار شد.

در این مراسم دکتر مجید توکلی فرماندار توضیحات مبسوطی در باب اهمیت مطالعه و ممارست در امر کتابخوانی و علم‌اندوزی ارائه کرد و خواستار مشارکت و همکاری گسترده تمامی مدارس برای گسترش فرهنگ کتابخوانی در شهرستان تاریخی و عارف پرور کوهبنان بام فرهنگی استان کرمان شد.

توکلی اشاره کرد: مطالعه باعث می‌شود زندگی انسان با سبک درست سمت‌ و سوی مناسبی به خود بگیرد و آدمی را به سمت پیشرفت ، تعالی  سوق داده و موجب فرهیخته شدن جامعه شود.

توکلی ادامه داد: شهرستان کوهبنان در حوزه مطالعه گوی سبقت را ربوده به گونه ای که امانت دادن بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب و حائز رتبه برتر استان در سرانه مطالعه طی سال اخیر گویای این حقیقت است.

وی افزود: در اهمیت علم و دانش همین بس که مولای متقیان به همه سوال‌کنندگان برتری علم بر ثروت را محرز کرد و قسم خورد اگر هزاران نفر دیگر هم همین سوال را تکرار کنند برای هرکدام همین پاسخ را خواهم داد.

توکلی خطاب به دانش آموزان بیان داشت: نوجوانی دوره‌ای بسیار ارزنده جهت بالندگی و عادت به مطالعه است‌ لذا شما برای پیشرفت ، موفقیت و کسب مدارج علمی هیچ راه دیگری جز مطالعه مستمر و مفید ندارید.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان کوهبنان که در بحث فرهنگ و هنر قدمتی به بلندای تاریخ دارد پتانسیل خوبی در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه کتاب دارد لذا باید برای خواندن کتاب به صورت خانوادگی و اختصاص یک ساعت خاص درشبانه روز برای مطالعه همه اعضای خانواده فرهنگ‌ سازی شود.

فرماندار کوهبنان در ادامه افزود: جا دارد از خدمات و زحمات کتابداران ، مسئول اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تقدیر نمود کتابداران باید فضای کتابخانه را برای حضور علاقمندان خصوصا دانش آموزان جذاب کنند.

وی از والدین در خواست کرد: که در طول هفته یک روز با اعضای خانواده در کتابخانه شهر حضور پیدا کنند تا فرزندان با محیط کتابخانه بیشتر آشنا شوند و از نزدیک کتب مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

توکلی بر برگزاری نشست های کتابخانه به مناسبت های ملی و مذهبی ، راه اندازی کتابخانه سیار در شهرک ها و روستاها ، اهدای کتب مازاد در منازل به کتابخانه های عمومی شهرستان ، تجلیل از اعضای فعال کتابخانه ها خصوصا جوان ترین و پیرترین عضو کتابخانه ، تجلیل از کتاب فروشان فعال شهر و.... تاکید کرد.

لازم به ذکر است این مراسم از حرم شهدای گمنام و با گلباران قبور مطهر شهدا شروع شد و در ادامه حاضرین ضمن پیاده‌روی  و طی کردن بلوار برهان الدین ، بلوار آیت الله حائری ، کوچه شهید عباسعلی نوری در نماز خانه دبیرستان دخترانه رسالت تجمع کردند.

یادآوری می شود این رویداد فرهنگی در راستای برنامه های سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان کرمان اجرا شد.

به نقل از: نامجو کوهبنانی
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوهبنان

 


منبع : فرمانداری کوهبنان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲