مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۸/۲۳

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کوهبنان

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کوهبنان با حضور فرماندار ، رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان بنیاد علوی و برکت و مسئولین ادارت مربوطه در سالن کنفرانس فرمانداری کوهبنان برگزار شد.

مورخ 1401/08/22، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کوهبنان با حضور فرماندار ، رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان بنیاد علوی و برکت و مسئولین ادارت مربوطه در سالن کنفرانس فرمانداری کوهبنان برگزار شد که بررسی طرح های اشتغال پایدار روستایی از موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود.

در این نشست دکتر مجید توکلی فرماندار کوهبنان گفت:اولویت اصلی ما در شهرستان حل مشکل اشتغال است و اگر بتوانیم مشکلات اشتغال را حل کنیم قطعا سایر مشکلات شهرستان نیز خود به خود مرتفع خواهد شد.

وی توسعه و تقویت اشتغال پایدار را عامل پیشگیری بسیاری از معضلات اجتماعی برشمرد و افزود اشتغال پایدار می تواند به افزایش ازدواج و تشکیل خانواده ، کاهش جرائم و طلاق کمک نماید.

توکلی ادامه داد:امروز اولویت اول کشور اشتغال است لذا طرح ها وبرنامه های خوبی جهت ایجاد و رونق اشتغال در نظر گرفته شده که کلیه دستگاه های اجرایی باید در اجرایی نمودن آن تلاش نمایند.

وی ابراز داشت: شهرستان کوهبنان با توجه به دارا بودن پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه ، توان بالایی برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف معدنی ، گردشگری ، کشاورزی و صنعت را دارد.

فرماندار کوهبنان افزود : نهادینه کردن فرهنگ توزیع اعتبارات و نظارت بر اعطای تسهیلات اعطایی در بحث اشتغالزایی باعث جلوگیری از موازی کاری همچنین در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر باشد.

وی یادآور شد: با تعامل بین دستگاه ها و همکاری بانک ها بایستی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را برای افراد کارآفرین فراهم نمائیم تا متقاضیان در زمینه دریافت وام مشکلی نداشته باشند.

توکلی بیان کرد: مدیران دستگاه ها می بایست با حداکثر توان جهت ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد اقدام نمایند.

 
در ادامه زارعی نماینده بنیاد برکت در کوهبنان گفت: طی ماه های گذشته در پرداخت تسهیلات بنیاد برکت با چالش بانک ها مواجه بودیم که از اول آبان ماه تفاهم نامه امضا شده و کار پرداخت تسهیلات شروع شده و روند واریزی رشد پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۲۰ نفر معرفی به بانک گرفتند و حدود ۶۰ درصد تسهیلات معرفی شده پرداخت ها انجام شده که امیدوارم تا پایان سال بتوانیم به افراد بیشتری وام بدهیم .
 
زارعی خاطر نشان کرد: سال مالی بنیاد برکت در بهمن ماه هست و از ۲۲ بهمن به بعد سال مالی جدید بنباد برکت آغاز می شود.

وی بیان داشت: نزدیک به سه سال بنیاد برکت در کوهبنان فعالیت دارد در حالی که تلاش ما بیشتر در راستای گسترش اشتغال روستاهاست.

نماینده بنیاد برکت در کوهبنان افزود: جا دارد که شوراها و دهیاران روستا برای دریافت تسهیلات بیشتر پای کار بیایند گرچه دهیاران دهستان های جور و خرمدشت در این راستا فعال هستند.

وی ادامه داد: تسهیلات بنیاد برکت به کسانی پرداخت می شود که سن آنها زیر شصت سال باشد لذا در راستای درآمدزایی و افزایش اشتغال گام بر می داریم .

وی تصریح کرد: متقاضیان وام تا ۱۵ آذرماه فرصت دارند نسبت به اراّئه طرح  و دریافت تسهیلات اقدام کنند.

به نقل از: نامجو کوهبنانی
پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوهبنان

 


منبع : فرمانداری کوهبنان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲