مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۰۸/۰۲

پیام بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل فرماندار کوهبنان:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوهبنان، مهدلو فرماندار طی پیامی بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:
بسم اله الرحمن الرحیم
پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن می شود. پدافند غیرعامل مستلزم بکارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل کاهش داد.
ایجاد فرهنگ و باور عمومی در مورد ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیرعامل درمورد طرحهای حساس و حیاتی کشور به ویژه در میان مدیران سطوح مختلف و در میان مردم جامعه، تهیه و اجرای طرحهای پدافند در مورد مراکز، اماکن و تأسیسات حائز اهمیت موجود باید مورد توجه قرار گیرد.
پدافند غیرعامل با هدف کاهش آسیب پذیری ، ارتقاء آستانه پایداری مردم و تداوم خدمات ضروری و تأمین نیازمندیهای مردم در شرایط بحران ناشی از تهدیدات نظامی دشمن و شناسایی نقاط آسیب پذیر تشکیل و تاکنون اقدامات موثری در اجرای طرحهای پدافند غیرعامل انجام  شد که همکاری ادارات  و نهادهای عضو شورای پدافند غیرعامل قابل تقدیر و ستایش است.
با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل خدمات همه تلاشگران این عرصه جهاد خاموش را ارج نهاده و به تدوین راهبردها و درایت دولت تدبیر و امید درود می فرستیم که با ایجاد روحیه امید و آرامش در جامعه و با گفتمان صیانت از حقوق شهروندی بستر امنیت پایدار را که از اهداف مهم پدافند غیرعامل است فراهم آورده و زمینه نشاط اجتماعی و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی را سرلوحه و وجهه همت خود قرار داده است.
محمدرضا مهدلو
فرماندار و رئیس  شورای پدافندغیرعامل شهرستان کوهبنان


منبع : فرمانداری کوهبنان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲